MLM

Tak MLM  – ale  nim  powiem  coś  więcej  przeczytaj  to  by  nie  mylić  pojęć.

Marketing wielopoziomowy, inaczej zwany MLM (ang. multi-level marketing) lub marketingiem sieciowym – termin określający strategię marketingową i sposób funkcjonowania firmy oraz jej współpracowników – niezależnych dystrybutorów.

Marketing wielopoziomowy to gałąź sprzedaży bezpośredniej, polegający na oferowaniu towarów i usług bezpośrednio konsumentom, na zasadach kontaktów indywidualnych, zazwyczaj w domu klienta, miejscu pracy lub w innych miejscach, poza stałymi punktami sprzedaży detalicznej. Jest to forma sprzedaży detalicznej poza tradycyjną siecią sklepową. Sprzedaż bezpośrednia wymaga osobistej prezentacji produktu i udzielenia stosownych wyjaśnień.

Marketing wielopoziomowy pozwala sprzedawcom na budowanie osobistych struktur współpracowników, od których obrotu otrzymuje się dodatkowe prowizje.

Każdy sprzedawca w marketingu wielopoziomowym ma możliwość zbudowania własnej struktury handlowców, w której każdy z nich wynagradzany jest na podstawie obowiązującego w danej firmie planu marketingowego.

Jednocześnie, bycie wyżej w firmowej hierarchii niekoniecznie przekłada się na wyższe zarobki – zależą one bowiem od wspomnianego planu marketingowego.

Dlaczego MLM

MLM a piramida finansowa

Marketing wielopoziomowy mylony jest z konstrukcją znaną jako „piramida finansowa”.

Różnica polega na tym, że w marketingu wielopoziomowym każdy „węzeł drzewa sprzedaży” może mieć własnych klientów, którym dostarcza towary według ich potrzeb, a jakość towaru czy usługi odpowiada cenie.

W piramidach finansowych nie ma zazwyczaj towarów lub występują pseudotowary – np. tzw. raporty.

W marketingu wielopoziomowym zarabia na sprzedaży prowadzonej osobiście oraz na sprzedaży partnerów zgromadzonych w węzłach poniżej własnego. Węzeł nie zarabia na samym pozyskiwaniu nowych węzłów poniżej.

W piramidzie finansowej zarobek węzła pochodzi wyłącznie z bardzo wysokiego wpisowego,
wpłacanego przez nowych członków struktury za prawo włączenia się w tę strukturę  często  bez żadnego  produktu

Poprostu  ogladnij  co  Robert Kiyosaki mowi  o MLM

Zapraszamy do zapoznania się z systemami MLM

Tiande – To realny produkt w porównaniu z usługami wirtualnymi.
Firma oferuje wysokiej klasy kosmetyki wykonane w nano technologii oraz bazujące na chińskich receptach.

Myślę ze warto spróbować kilku produktów by się przekonać o ich wartości.

Co zaś z tyczy biznesu to Tiande oferuje sprzedaż poprzez sieć MLM. Sieć jest dobrze skonstruowana i gwarantuje po pewnym czasie większe – mniejsza ale stabilne dochody.

Rejestracja jest darmowa wystarczy kliknąć tutaj  LINK by zarejestrować się i garściami czerpać z fajnych produktów oraz możliwości zarobku. Ponieważ sam korzystam z tych produktów – jak będziesz miał pytania jak działa ten system i co zrobić by dowiedzieć się więcej – pisz do mnie.
Prowadzimy sklep na terenie Angli z produktami Tiande  www.tiandeshop.co.uk (by obejrzeć produkty oraz poczytać o firmie – Biznes z Tiande  lub www.tiande.eu

Przykładami podobnych firm są:

Amway, Oriflame, Heballife etc