Programy wysokiego ryzyka

HYIP to skrót od angielskich slow “High Yield Investment Program” – co oznacza w prostym tłumaczeniu, że jest to wysokodochodowy program inwestycyjny. Z założenia inwestuje pieniądze inwestorów w takich miejscach jak giełdy walutowe forex, zakłady bukmacherskie, opcje binarne i we wszystkich innych miejscach które mogą przynieść ponadprzeciętny dochód.

Dlaczego tak? Dlatego ze tylko niewielka cześć tych programów, których powstaje dziennie dziesiątki, rzeczywiście stara się inwestować pieniądze inwestorów, większość z nich działa na zasadzie piramidy finansowej (struktura ponzi), która polega na tym, że nowi inwestorzy opłacają zwrot inwestycji pierwszych (wcześniejszych) inwestorów. Zwrot zainwestowanych pieniędzy jest więc pokrywany przyszłymi inwestycjami. Taka struktura nie może trwać wiecznie, dlatego programy typu HYIP często są zamykane (stają się SCAMem – oszustwem). Niektóre programy zamykają się zaraz po powstaniu, a niektóre potrafią wypłacać inwestorom przez kilka lat. Przyczyny tego stanu są różne, poczynając od wielkości zwrotu a kończąc na pazerności administratora programu.

Najlepsze programy są bardzo profesjonalnie przygotowane. Trudno właściwie odróżnić je od dużych poważanych firm inwestycyjnych. Pomijając już przygotowanie samej strony internetowej od strony graficznej czy skryptowej, HYIPy często działają jako zarejestrowane firmy. Zazwyczaj są to kraje z tzw. rajów podatkowych (np. Panama, Belize), które zapewniają dużą anonimowość właścicieli firmy, ale mogą to być także kraje rejestracji w UE (np. Wielka Brytania). Wynika to z faktu, że rejestracja firmy w UK poprzez internet trwa 15 min i wykorzystuje się często nieprawdziwe dane. Zdarza się również, że programy podszywają się pod już istniejące firmy, zmieniając tylko logo i zdjęcia. Należy więc bardzo ostrożnie podchodzić do informacji prezentowanych na stronach tego typu programów. Część programów oferuje również support nie tylko mailowy, ale również telefoniczny czy też na skype. Czasami budowana jest również struktura lokalnych przedstawicieli, którzy za dodatkową prowizją reprezentują program na terenie swojego kraju.

W hyipach powierzamy więc pieniądze osobom, które są całkowicie anonimowe, i wobec których egzekucja pieniężna jest praktycznieniemożliwa, nawet w wypadku podpisania umowy.

Podstawowe zasady ?

Nie ufaj niczemu co czytasz, szczególnie gdy program jest nowy! Jedynym dowodem na wiarygodność danego programu jest faktor CZASU!

 • Nigdy nie wkładaj zbyt wiele pieniędzy w żaden program, bez względu na to jak obiecująco wszystko brzmi. Zaczynaj zawsze od żądanego minimum, lub niewiele powyżej.
 • Zawsze wycofuj swój podstawowy wkład tak szybko jak to jest tylko możliwe tak aby pozostawiać w każdym systemie jedynie – ich pieniądze. Nigdy nie licz na kumulujące się miliony, bez względu na to co Ci obiecują. Nigdy nie czekaj na bogactwa za rok czy dwa wycofując zyski regularnie.
 • Wycofuj na bieżąco minimum 50% zysków (jeśli możliwe każdego miesiąca) zwiększając tym sposobem pomału wysokość swojego depozytu do poziomu nie wyższego niż 5000$ w poszczególnym programie aby potem tylko wycofywać 100% zysków.
 • Kluczem do sukcesu jest zróżnicowanie!
 • Nigdy nie ryzykuj swoich pieniędzy obstawiając tylko jeden program. Obstawiaj minimum 10 najlepszych wyselekcjonowanych programów jednocześnie. Strategia ta spisuje się dobrze gdyż tylko w ten sposób można zminimalizować ryzyko, bo utrata od czasu do czasu kilku procent kapitału gdy któryś z programów zniknie jest kalkulowanym ryzykiem a wysoka opłacalność pozostałych kompensuje straty!
 • Zróżnicowanie nie oznacza wkładania pieniędzy w kilka programów które generują zyski w ten sam sposób. Zróżnicowanie oznacza wybieranie programów które generują zyski posługując się różnymi instrumentami finansowymi. Tak aby ewentualny kryzys danej branży nie miał wpływu na wszystkie w których się partycypuje.
 • Nigdy nie wkładaj pieniędzy we wszystkie te ninieprawdopodobne okazje życia (które się pojawiają każdego dnia) bez względu na to co obiecują. Pozwól im udowodnić co są warte czekając przynajmniej 6 miesięcy, gdyż to ten okres czasu w którym znika ponad 99% z nich.
 • Czytaj, sprawdzaj, odwiedzaj różne forum itd.. Bezustannie szukając i się ucząc zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję.

OGÓLNE RADY

Jak widzisz jest to bardzo ostrożna strategia, lecz niefortunnie jest to jedyne co funkcjonuje gwarantując minimalne straty przy stałych kontynuacyjnych zyskach i przy zachowaniu minimalnego ryzyka. Pamiętaj że 98% wszystkiego co krąży w sieci to oszustwa. Są tacy którzy twierdzą że 100% – twierdzenie takie zaprzecza jednak logice bo gdyby nie istniały programy które uczciwie płacą to nikt by się tym tematem nie interesował.

Fakt wiec pozostaje że 2% to niezwykle wysoko dochodowe przedsięwzięcia bo gdyby tak nie było to nawet oszuści nie mieli by racji bytu a tak to tworzą programy które ”naśladują” te prawdziwe. Sztuką jest więc umiejętność odseparowania plew od ziarna:

 • Ważaj na wszystkie tak zwanych downline clubs, matrix clubs, gifting clubs itd.. a więc wszystkich programów gdzie obiecują Ci wypełnić całą matrycę za darmo prosząc tylko o wpłacenie TERAZ 10$, 50$ czy też 100$ obiecując że za rok otrzymasz 86 547$ PAMIETAJ NIGDY! Wszystkie one mogą nawet wypłacać jakieś określone prowizje z początku aby stać się popularnymi i zniknąć z pieniędzmi.
 • Unikaj wszystkich tak zwanych programów High Yield gdzie musisz wpierw wykupić określoną ilość ‘akcji’ które wpierw muszą wysprzedać na sumę np. miliona dolarów aby przystąpić do ”transakcji”… Nigdy żaden z nich nie wypłacił centa i znikają tak szybko jak zbiorą potrzebny im kapitał. TU NIKT NIGDY NIE OTRZYMAŁ GROSZA!
 • Uważaj na programy gdzie wymieniają Twoje prawdziwe pieniądze na jakąś tam wirtualną walutę którą wymieniają pod jakimś tam warunkiem na prawdziwe pieniądze.
 • Bądż ostrożny z wysyłką pieniędzy do wszystkich tych programów które zmuszone są się ukrywać za przesadną anonimowością z powodów im tylko znanych. Jedyne co są Ci w stanie podać to numer swojego konta i jakiś anonimowy adres e-mail. Zachowaj ostrożność z wysyłka pieniędzy nieznanym ludziom, czy na projekty bez adresów, stron domowych i jakichkolwiek danych w jaki sposób generują zyski i ne mają zadnych rekomendacji.
 • Nigdy nie partycypuj w programach które obiecują płacić nie realistycznie dużo w bardzo krótkim czasie. Na przykład 20% co tydzień, czy też 10% co 48 godzin. Wszystkie te nagonki to typowe piramidy które znikają po kilku dniach, czy też w najlepszym przypadku po kilku tygodniach. Schemat jest tutaj podobny – częstokroć płacą obiecane prowizje w początkowej fazie tak aby nabrać więcej frajerów. Oczywiście ci co włożyli włożyć srodki w pierwszych dniach działania – nawet mogą zarobić!! Wymaga to wtedzy sledzenia wielu programów – inwestowania i jak naszybszego zabierania swoich srodków.
 • Idealny program to taki który jest stworzony przez znaną grupę offshore, czy też firmę maklerską mogącą się poszczycić doskonałą historią wypłacalności itd.. Ludzie stojący za takim projektem nie muszą się ukrywać za przesadną anonimowością, wręcz odwrotnie gdyż zazwyczaj są dumni z tego kim są i co reprezentują. Firmy takie posiadają zazwyczaj wszystkie struktury organizacyjne, licencje jak i konta bankowe w raikach podatkowych i nie muszą się ukrywać.
 • Reguła jest prosta – jeśli ktoś jest zmuszony się ukrywać to znaczy że jest byc może amatorem bojącym się władz kraju w którym mieszka, lub nie posiada licencji na tego typu działalność, co w praktyce może oznaczć, że jest to projekt tylko stworzony po to aby istnieć kilka dni czy tygodni i zniknąć. Idealny program wypłaca prowizje co miesiąc, oferując doskonały serwis z automatycznymi funkcjami wybierania pieniędzy itd..